"Tablets and eTwinning projects" (Seminarium dla fanów tabletów)
W dniach 9 -11 pażdziernika 2015 r. wzięłam udział w międzynarodowym seminarium kontaktowym "Tablets and eTwinning projects" w Tuluzie. Seminarium to skierowane było do nauczycieli zainteresowanych realizacją projektu eTwinning z wykorzystaniem tabletów. Było ono zorganizowane przez francuskie Krajowe Biuro eTwinning w Tuluzie. Atmosfera spotkania, ludzie, których spotkałam, zwłaszcza wspaniałe i przemiłe koleżanki z Polski na długo pozostaną w mojej pamięci.
Interactive media for "interactive" teaching and learning
W dniach 12 – 17 listopada 2013 r. uczestniczyłam w szkoleniu Interactive media for "interactive" teaching and learning (Interaktywne media w "interaktywnym nauczaniu i uczeniu się), które odbyło się na Cyprze. Organizatorem szkolenia był Bos - Life Long Learning Centre. Znajduje się ono na oficjalnej liście katalogu Comenius-Grundtvig. Mój udział w tym szkoleniu był możliwy dzięki dofinansowaniu uzyskanym z Komisji Europejskiej w ramach programu Comenius „Uczenie się przez całe życie” – Mobilność Szkolnej Kadry Edukacyjnej. Celem tego programu jest podnoszenie kwalifikacji kadry oświatowej, poprzez dofinansowanie udziału w szkoleniach w krajach europejskich.
W szkoleniu oprócz mnie wzięli udział nauczyciele z Belgii, Czech i Grecji. Każdy z uczestników reprezentował inny sektor edukacji. Jef jest nauczycielem ekonomii w średniej szkole w Belgii, Zarine - nauczycielką informatyki i dyrektorką czeskiego gimnazjum, a Tina młodą nauczycielką języka angielskiego w szkole językowej w Grecji. Mieliśmy więc możliwość wymiany różnorodnych doświadczeń na różnych płaszczyznach nauczania.
Podczas zajęć poznawaliśmy narzędzia i programy do edycji filmów, tworzyliśmy przykładowe WebQuesty, poznawaliśmy zasady tworzenia blogów i administrowania nimi. Byliśmy pod wrażeniem umiejętności i doświadczenia jednego z trenerów - Davida Handsa z cypryjskiej telewizji crewHOUSE - operatora i fotografa. Wielkie emocje towarzyszyły nam podczas nagrywania filmu o sytuacji ekonomicznej na Cyprze, kiedy to z kamerą wędrowaliśmy ulicami Nikozji, filmowaliśmy i robiliśmy wywiady.
Zdobyte doświadczenia i umiejętności na pewno okażą się bardzo użyteczne w mojej pracy, a zawarte znajomości postaram się wykorzystać w planowanym przez szkołę projekcie Comenius. Niezwykła życzliwość organizatorów szkolenia, trenerów i uczestników, urok miasta i egzotyka Nikozji sprawiły, że moje wspomnienia z tego wyjazdu na długo pozostaną w mojej pamięci.
„EURODIDAWEB - PEDAGOGICAL USE OF INTERNET AND MULTIMEDIA TOOLS”
W dniach 10 – 14 października 2011 r. uczestniczyłam w szkoleniu „EURODIDAWEB - PEDAGOGICAL USE OF INTERNET AND MULTIMEDIA TOOLS” (Pedagogiczne wykorzystanie narzędzi internetowych i multimedialnych), które odbyło się we Włoszech. Organizatorem szkolenia był F.C. “Europaclub” LIDS “Sapienza” University – Roma. Znajduje się ono na oficjalnej liście katalogu Comenius-Grundtvig. Mój udział w tym szkoleniu był możliwy dzięki dofinansowaniu uzyskanym z Komisji Europejskiej w ramach programu Comenius „Uczenie się przez całe życie” – Mobilność Szkolnej Kadry Edukacyjnej. Celem tego programu jest podnoszenie kwalifikacji kadry oświatowej, poprzez dofinansowanie udziału w szkoleniach w krajach europejskich.
W szkoleniu oprócz mnie brały udział nauczycielki z Grecji, Cypru i Turcji. Wszystkie panie pracują w szkołach podstawowych i uczą dzieci z klas młodszych. Miałyśmy więc wiele wspólnych tematów. Pierwszy dzień zajęć poświęcony był na poznanie się uczestniczek, trenera prowadzącego i organizatorów. Nauczycielki zaprezentowały przygotowane prezentacje dotyczące szkoły, w której pracują, kraju, z którego pochodzą, zainteresowań i zajęć, w których biorą na co dzień udział. W kolejnych dniach mieliśmy zajęcia w sali komputerowej na Uniwersytecie La Sapienza w Rzymie. Jest to największy w Europie i jeden z największych na świecie uniwersytetów pod względem liczby studentów. Utworzony w Rzymie 20 kwietnia 1303 przez papieża Bonifacego VIII. Podczas zajęć poznawaliśmy nowoczesne metody zarządzania treściami informatycznymi, dyskutowaliśmy nad rolą stron internetowych we współczesnym świecie, omawialiśmy najlepsze sposoby funkcjonowania szkolnych stron internetowych. Zdobyte doświadczenia i umiejętności na pewno okażą się bardzo użyteczne w mojej pracy, a zawarte znajomości postaram się wykorzystać w planowanym przez szkołę projekcie Comenius. Niezwykła życzliwość organizatorów szkolenia i uczestniczek, urok miasta i piękno zabytków Rzymu sprawiły, że moje wspomnienia z tego wyjazdu na długo pozostaną w mojej pamięci.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz